Arrestohen dy fajdexhi

October 26, 2019 Media 0

Hetuesit policorë të Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, pas pranimit të informacione se dy të dyshuar janë të përfshirë në kryerjen veprave […]

Kurti-Rama takim disa orësh

October 26, 2019 Media 0

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti është takuar me kryeministrin shqiptar Edi Rama, në Tiranë. Edhe pse nuk kanë […]

Nis takimi LVV-LDK

October 23, 2019 Media 0

Në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje ka nisur takimi mes grupeve punuese LVV-LDK. Të këtë takim të pranishëm janë Albulena Haxhiu, Besnik Bislimi, Glauk Konjufca nga […]

Fundjava me diell në Kosovë

October 12, 2019 Media 0

Fushat e presionit të lartë kanë filluar të fuqizohen mbi rajonin tonë, e që ditëve në vijim do të kushtëzojnë mot të qëndrueshëm, të thatë […]

AIR JORDAN

October 10, 2019 Media 0

Foto e Michael Jordan e bërë më 1984 për magazinën Life e bërë nga Jacobus ‘Co” Rentmeester. Ai ka shkrepur momentin në ngjitjen në ajër […]

Pacolli uron Kurtin

October 7, 2019 Media 0

Kryetari i Aleancës Kosova e Re me anë të një postimi në Facebook ka përgëzuar popullin e Kosovës për zgjedhje të qeta dhe demokratike. Pacolli […]

Kurti shpall fitoren e VV-së

October 6, 2019 Media 0

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje shpalli sonte fitoren e partisë së tij në zgjedhjet parlamentare 2019. Kurti tha se qysh nesër do […]

Haradinaj falënderon votuesit

October 6, 2019 Media 0

“Vendimi im për t’ia kthyer sovranit vendimmarrjen, pikërisht në kohë udhëkryqi për Kosovën, sot u vërtetua që ishte veprim i drejtë,” ka shkruar Ramush Haradinaj. […]

Investo dhe përfito një pasaportë

October 5, 2019 Media 0

Gjersa britanikët po nxitojnë të kërkojnë pasaporta irlandeze përpara Brexit-it të propozuar në Mbretërinë e Bashkuar më 31 tetor, udhëtarët më elitarë të botës nuk […]

Kosova në heshtje zgjedhore

October 5, 2019 Media 0

Kosova tanimë është në heshtje zgjedhore deri të dielën kur edhe mbyllën vendvotimet. Partitë politike për 10 ditë kanë prezantuar ofertat e tyre para simpatizantëve […]

Mot i ftohtë dhe me shi

October 4, 2019 Media 0

Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, vranësirat gjatë ditës së premte vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu. Të shtunën […]